Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

ÇAKMAK AİLESİNİ ZİYARET ve ÖZÜR DİLEME hakkında bilgiler

GÜNCEL GÜNCEL
ÇAKMAK AİLESİNİ ZİYARET ve ÖZÜR DİLEME

08 Mayıs Cuma günü kaybettiğimiz Akın ÇAKMAK arkadaşımızın cenaze töreni 09 Mayıs'ta Ankara Gölbaşı'nda kısıtlı katılımla yapılmıştı. Günün şartları dikkate alındığında Askeri tören yapılamamış olması belki anlaşılabilir ama tabutunun bayrağa sarılı olmaması ailesi ve bizleri çok üzmüştü.

Şimdi gelişmeleri Mehmet Ağacan arkadaşımızın kaleminden aktarayım;

Vefat haberini alır almaz öncelikle Merkez Komutanlığını aradım. Bu günlerde cenazelere uygulanan prosedürü sordum. Bana bize bir yakını gelir bizdeki formu doldurur ve bir fotoğraf getirirseniz biz 4 erle sadece (Karşıyaka mezarlığına gömülecekse) morgda tabuta bayrak sararız ve definde yanında bulunuruz. Cenazeyi biz nakletmeyiz. Nöbetçi amiri yarbaya ben hemen size döneceğim dedim.

Sokağa çıkma yasağı olması ve defin yeri belli olmadığı için merhumun kızı Damla’yı aradım. Defin yeri belli olunca merkezi aradım. Gölbaşına defnedileceği için bir şey yapamayız dediler. Yarbaya ulaşamadım. Morg ile Mrk.K.lığı arası bir km. Cumartesi bayrak getirilip sarılabilirdi. Yapmadılar. 

Pazartesi günü bu konu benzer muamelenin diğer meslektaşlarımıza yapılmaması ve bu hatanın telafisi için Merkez Komutanına iletildi. Merkez Komutanı (Mehmet Paşa) beni arayarak Komutanım ellerinizden öperim. Olaya çok üzüldüm. Bu hatamızı telafi etmek istiyoruz dedi.

Komutan yardımcısı Albay 12 Mayıs 2020 Salı günü merhumum eşi Güler hanımı evinde ziyaret ederek özür dilediler.Tabuta sarılması ve defin sonrası teslim edilmesi gereken Şanlı Bayrağı Güler Hanıma, yine törende taşınması gereken merhumun resmini kızı Damla’ya teslim ettiler.

Bu gelişmeden sonra Mehmet Paşa beni aradı. Biraz görüştük. Kendilerine teşekkür ettim. 

Hatanın kabul edilip telafi yoluna gidilmesi bir nebze olsun yüreğimize su serpti. Umarız bu durum ailesi için de geçerlidir. Ziyaret esnasında çekilen resimleri sizlerle paylaşıyor, Mehmet Ağacan arkadaşımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Çakmak Ailesine başsağlığı ve sabırlar diyor, arkadaşımızı rahmet ve özlemle anıyoruz


ÇAKMAK AİLESİNİ ZİYARET ve ÖZÜR DİLEME hakkında bilgiler Resim Galerisi

ÇAKMAK AİLESİNİ ZİYARET ve ÖZÜR DİLEME
ÇAKMAK AİLESİNİ ZİYARET ve ÖZÜR DİLEME

Okunma Sayısı : 597 | Tarih : 12.05.2020 19:42

GÜNCEL Arşivi

  • Halil Ünal'ı Kaybettik
    Halil Ünal'ı Kaybettik

GÜZEL SÖZLER

Körler ülkesinde tek gözlü insan kral olur
Web Tasarım: Sun Ajans